Nie przejmuj się

Nie walcz z wiatrakami. Bądź sobą. Frazesy? Niekoniecznie. Siła zmiany jest w drobnych rzeczach, pierdółkach, na które nie zwracamy już uwagi, bo globalizacja zrobiła z nas obywateli świata i to my jesteśmy jego przyszłością, jego los jest w naszych rękach – tak się nam wmawia, nie bardzo wiem po co, pewnie żeby nam coś sprzedać. Ułatwiają to media, szczególnie społecznościowe. Nagłaśniają różne akcje, „czelendże”, a globalna brać idzie za tym, jak stado owiec. Mainstream.

Gdzie jest błąd? Za duży rozmach mamy. Myśląc globalnie zapominamy o tym, co mamy tuż pod stopami, bo nasza głowa jest gdzieś w chmurach, ba, na orbicie, czasami wręcz w innej galaktyce. Po co? Szukamy, zgłębiamy, analizujemy. Kwanty, deony, struny. Niepotrzebna wiedza, a z nią idzie dziesięć razy tyle szumu – natłoku informacji wytwarzanego albo przez ludzi z inflacją ego, lub też dowcipnisiów, ale to chyba ta sama kategoria – zwracania na siebie uwagi. Dziecinne.

Przejmujemy się wszystkim, przynajmniej potencjalnie. Z braku własnych, „ciekawych” wrażeń podłączamy się pod cudze. Głównie niestety negatywne. Oszukano nas, tak, OSZUKANO, że mamy jakiś wpływ… Jasne, mamy, ale bardzo, bardzo pośredni, odległy, a co za tym idzie wymagający dużo energii, a więc – nieefektywny. Natomiast to, co woła obok nas, bezpośrednio, szarpie nas za rękaw nie jest zauważane. Czy jest zbyt małe? Nie mam czasu uśmiechnąć się do sąsiada. Surfuję.

Świat cały ratuję! Klikam, rysuję, głosuję. Zużywam przy tym dużo prądu, ale przecież jest tani, jeszcze… Idę na siłownię, gdzie tam, jadę samochodem. Przecież nie będę ćwiczył w domu, albo pod domem, jeszcze mnie ktoś SKRYTYKUJE. Zresztą, na siłowni też może. Jest akcja, jest reakcja. Więc – może za dużo akcji – tej akcji, przez duże „A”, głośnej, pokazowej. Nie krzykiem zwracaj uwagę na problem, tylko czynem. Podnieś papierek. Podziękuj dziecku. Przywitaj staruszkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s